SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Results for Bruntsfield Sprintelope - 23-May-2018 - Provisional
Course Results
Yellow
Results
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
David and Nicholas
SCOUTS
8:24
2nd
Fergus and Elliot
SCOUTS
10:38
+2:14
3rd
Joel Atkinson
ELO
M12
11:03
+2:39
4th
Matthew and Ben
SCOUTS
12:25
+4:01
5th
Peter and Sam
SCOUTS
12:54
+4:30
6th
Matthew and Tom
SCOUTS
13:10
+4:46
7th
Emily Burns
13:38
+5:14
8th
Rowan Lawlor
ESOC
M12
14:42
+6:18
9th
Tom Tynan
ESOC
M12
14:49
+6:25
10th
Sibhe and Alex
ESOC
15:02
+6:38
11th
Rory and Connor
SCOUTS
15:04
+6:40
12th
Harry and Hugo
SCOUTS
15:33
+7:09
13th
Peter Atkinson
ELO
M10
15:55
+7:31
14th
Daniel and Isaac
SCOUTS
16:28
+8:04
15th
Megan Brown
ESOC
W10
16:45
+8:21
16th
Sophie Burns
18:20
+9:56
17th
Darcy Burns
21:23
+12:59
18th
Elizabeth Tynan
ESOC
W10
25:06
+16:42
Emily Atkinson
ELO
W10
mF
Long
Results
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Alistair Masson
EUOC
M21
19:55
2nd
Jonathan Crickmore
EUOC
M21
20:13
+0:18
3rd
Tim Morgan
EUOC
M21
20:36
+0:41
4th
Thomas Wilson
EUOC
M21
20:51
+0:56
5th
claire Ward
INT
W40
24:09
+4:14
6th
Naoya Itatsu
EUOC
M21
25:12
+5:17
7th
Ben Brown
ESOC
M18
25:44
+5:49
8th
Jonathan Ellis
ESOC
M35
27:02
+7:07
9th
Angus Ivory
INT
M14
27:17
+7:22
10th
Christopher Dibben
INT
M45
27:37
+7:42
11th
Graeme Ackland
INT
M55
28:10
+8:15
12th
Michael Atkinson
ELO
M40
33:12
+13:17
13th
Rosalind Shepherd
INVOC
W21
33:21
+13:26
14th
Callum Tyler Alastair Sykes
ESOC
33:49
+13:54
15th
Max Carcas
INT
M50
33:54
+13:59
16th
Terry Johnstone
ESOC
M50
34:00
+14:05
17th
Sarah McAdam
RR
W21
35:11
+15:16
18th
Jo Rose
36:33
+16:38
19th
Fiona Hendrie
FVO
W55
38:04
+18:09
20th
Leslie Dalgleish
ESOC
M65
43:22
+23:27
21st
Jennifer Atkinson
ELO
W35
43:27
+23:32
22nd
Kenny Gunn-Russell
ESOC
M60
45:25
+25:30
23rd
Timothy May
ESOC
M55
46:23
+26:28
24th
Yvan, Karine, Agathe, Lexi
49:47
+29:52
25th
Ewart Scott
ESOC
M65
56:28
+36:33
26th
Brian Miller
ESOC
M60
56:57
+37:02
27th
Donald MacInnes
59:59
+40:04
28th
Isabel and Jonathan
76:00
+56:05
Short
Results
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Rachel Brown
ESOC
W16
19:21
2nd
Mary Ross
INT
W45
20:27
+1:06
3rd
Richard Oxlade
ESOC
M60
23:34
+4:13
4th
Roger Scrutton
ESOC
M70
23:42
+4:21
5th
Jeni Rowe
ESOC
W40
31:10
+11:49
6th
Anne Hoy
ESOC
32:12
+12:51
7th
Catherine MacColl
ESOC
W45
32:45
+13:24
8th
Fiona Findlay
ESOC
W65
34:37
+15:16
9th
Robert Findlay
ESOC
M70
34:44
+15:23
10th
Shani MacInnes
42:17
+22:56
11th
Bill Stevenson
ESOC
M65
45:55
+26:34
12th
Calum Robertson
ESOC
M10
49:11
+29:50
13th
David Robertson
ESOC
M55
49:19
+29:58
14th
Juliette,Rosie, Angus
53:05
+33:44
Back to Top