Results for Blacket SprINTelope - 25-Jul-2018 - Provisional

Results for Blacket SprINTelope - 25-Jul-2018 - Provisional

Course Results

Sprint - Long

Results

4.6km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Michael Adams EUOC M21 36:01  
2nd Ben Brown ESOC M18 36:25 +0:24
3rd Alex McVey     38:56 +2:55
4th Graeme Ackland INT M55 39:08 +3:07
5th Jonathan Ellis ESOC M35 41:38 +5:37
6th Robin Galloway INT M50 41:49 +5:48
7th Martin Quirke ESOC M40 42:19 +6:18
8th Martin Caldwell ESOC M65 48:16 +12:15
9th Mark Wood ESOC M50 48:38 +12:37
10th Christopher Dibben INT M45 48:40 +12:39
11th Caspian Richards INT M45 50:37 +14:36
12th Colin Blackburn NATO M55 51:21 +15:20
13th Nick WIlliamson ESOC M40 51:54 +15:53
14th Jane Ackland     53:26 +17:25
15th Ann Haley INT W50 53:50 +17:49
16th Fiona Hendrie FVO W55 54:00 +17:59
17th Colin Ledlie INT M50 54:45 +18:44
18th Kathrine Neill     55:20 +19:19
19th Roger Scrutton ESOC M70 55:30 +19:29
20th Rachel Kirkland INT W45 55:56 +19:55
21st Margaret Dalgleish ESOC W65 60:02 +24:01
22nd Robin Strain ELO M65 60:56 +24:55
23rd Leslie Dalgleish ESOC M65 61:30 +25:29
24th Sebastian Saury     63:07 +27:06
25th Jeni Rowe ESOC W40 63:19 +27:18
26th May Smith     68:27 +32:26
27th Lucy Galloway INT W50 68:52 +32:51
28th Jose Rodriguez     68:59 +32:58
29th Mark Seymour     69:10 +33:09
30th David Nisbet ESOC M60 69:18 +33:17
31st Monise Durran & Amy Horne     72:19 +36:18
32nd John Tullis     72:59 +36:58
33rd Colin Thompson     73:00 +36:59
34th Sheila Strain ELO W70 75:42 +39:41
35th Ewart Scott ESOC M65 81:07 +45:06

Sprint - Short

Results

2.9km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Mary Ross INT W45 23:47  
2nd Laura Hendrie FVO W21 24:57 +1:10
3rd Louise Adams SYO W20 25:17 +1:30
4th Ian Pyrah ESOC M70 26:51 +3:04
5th Judith Bell ESOC W45 27:38 +3:51
6th Janet Adams SYO W55 27:42 +3:55
7th Alistair Armitage ESOC M60 28:22 +4:35
8th Kerry Wood ESOC W18 29:24 +5:37
9th Ewen & Gill     30:08 +6:21
10th Catherine MacColl ESOC W45 30:19 +6:32
11th Maja Robertson ESOC W12 30:28 +6:41
12th Guillermo Ibarra     30:37 +6:50
13th David Robertson ESOC M55 30:42 +6:55
14th Bill Stevenson ESOC M65 33:53 +10:06
15th Eleanor Pyrah ESOC W70 36:32 +12:45
16th Steve O'Rourke     46:41 +22:54
17th Brian Miller ESOC M60 53:10 +29:23
18th Fiona Jayne Taylor     58:44 +34:57
19th Isla + 2     66:10 +42:23
20th Robert & Alan Paterson     66:46 +42:59
21st Bill Gauld ESOC M85 72:39 +48:52
22nd Charles Gunn-Russel     117:35 +93:48